Відбувся марафон на честь святого рівноапостольного князя Володимира

24 жовтня у Києві вперше відбувся марафон на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Пробіг розпочався біля пам’ятника Хрещенню Русі (колони Магдебурзького права) і включив у себе близько десяти київських храмів, розташованих на березі Дніпра — як на правому, так і на лівому його березі. Маршрут марафону був організований таким чином, аби його учасники пробігли довкола місця масового хрещення киян. Бігуни двічі перетнули Дніпро (через Південний і Московський міст) і загальна дистанція пробігу склала 38 кілометрів (трохи менше класичних 42 «марафонські»  кілометри). У забігу взяли участь 25 чоловік. Серед них – як досвідчені бігуни, так і початківці.
 
Перед початком забігу, біля пам’ятника Хрещенню Русі був відправлений молебень, в якому взяли участь протоієрей Всеволод Рибчинський – настоятель київського храму святої рівноапостольної княгині Ольги, протоієрей Роман Матюшенко – голова Відділу духовно-фізичного виховання молоді Київської єпархії, та протоієрей Петро Семащук – настоятель храму прп. Феодора Освяченого. Останній є також «ідейним батьком» Свято-Володимирського марафону, та головою Єпархіального відділу по архітектурі, будівництву та охороні пам’яток церковного зодчества.
 
Одним з організаторів заходу виступив Паломницький Центр Української Православної Церкви, співробітники якого, майже у повному складі взяли участь у забігу. «Я не професійний бігун — зізналася Маргарита Пащенко – одна зі співробітниць Паломницького Центру УПЦ, але я візьму участь у марафоні, тому що для мене це не спорт, а паломництво. Це проща навколо величезної купелі, у якій колись прийняли хрещення наші пращури».
 
Захід був забезпечений відповідними заходами безпеки: бігунів супроводжував автобус, автомобілі патрульної служби, та карета невідкладної медичної допомоги. Крім того, у храмах, через які проходив маршрут, парафіяни зустрічали бігунів напоями та їжею. У деяких випадках бігунів зустрічали навіть урочистими дзвонами.
 
Не кожен з учасників пробіг дистанцію цілком – дехто подолав лише кілька кілометрів, але фінішували всі разом там, де вранці розпочався забіг – біля пам’ятника Хрещенню Русі.
 
Після фінішу кожен з учасників марафону отримав пам’ятну медаль і грамоту. Винагородили і співробітників патрульної служби, які турбувались про безпеку бігунів – вони отримали у подарунок по примірнику Закону Божого та пам’ятні медалі.
 
Протоієрей Петро Семащук, який є автором ідеї марафону – досвідчений бігун і учасник різноманітних змагань. Це не перший випадок, коли він спортивні заходи використовує у місіонерських цілях. При київському храмі на честь прп. Феодора Освяченого, настоятелем якого є отець Петро, діє Місіонерсько-просвітницький центр «Київський Єрусалим».
 
Сам отець Петро, а відтепер і всі учасники марафону впевнені, що цей захід обов’язково стане щорічною традицією.